על האתר | בצק אליםabout-h1.gif

מאיה מבלה את רוב זמנה בלעשות שטויות במטבח, לעשות ספינינג, לעצב אתרים, ולהלחם בכוחות האופל. האתר הזה מכסה בעצם את כל התחומים. חוץ מספינינג (למרות שמאיה מעודדת אתכם להתחיל לעשות ספינינג כי זה טוב לגוף וגם לנפש, במיוחד אם הגוף והנפש שלכם אוהבים לבשל ולאכול).

בבצק אלים מבשלים עבור העם! לכל מי שחושש כי האתר מחייב רקע קודם בבישול, אל דאגה, גם מי שאין לו מיקסר בבית יכול להצטרף (דרך אגב, מחקרים מראים ש – 58% מבעלי המיקסרים לא יודעים להשתמש בהם). מאיה כאן גם כדי ללמד אתכם לבשל, ולא רק להשוויץ במתכונים מגניבים ותצלומים עם קומפוזיציה אמנותית. אז יאללה, שלפו את הסינר הוורוד מהבויעדם, הפשילו שרוולים, ובואו נעשה קצת קסמים.

שאלות נפוצות

מי אחראי על הצילומים בבית הזה?
אני! אני משתמשת במצלמת Nikon 50D עם עדשת קיט, ואת רוב הצילומים אני עורכת בדירתי הקטנטונת שבתל אביב-רבתי. כלי העבודה שלי הם אור שמש טבעי, וחתיכת קלקר כעזר להארת איזורים חשוכים בפריים. באינטרנט יש המון חומר מעניין על צילומי אוכל. מאמרים מעניינים אפשר למצוא בבלוג הנפלא Still Life With.

מי עיצב את האתר הזה? מי בנה אותו?
אני. אני.

מאיפה המתכונים פה? ולמה הם כל כך ארוכים?
רוב המתכונים התגלגלו במשפחה שלי לאורך השנים. את חלקם הוצאתי מספרי בישול שאני אוספת בפנאטיות, וחלקם ממקומות שונים באינטרנט. המטרה העיקרית שלי בבלוג היא להביא אנשים שלא מבשלים בד"כ – להכנס למטבח (הרי לכולם יש מטבח). עצוב לי שכל עם ישראל חי על טבעול ומאמא-עוף – הרי כל כך קל לבשל טעים ובריא לבד! לכן אנסה לכתוב את המתכונים "כמו למפגרים" – בלי הסתמכות על ידע או נסיון קודם. ובגלל זה הם קצת יותר ארוכים. רוב המתכונים פשוטים וקלים לביצוע. מתכונים שהם יותר מסובכים – אך תמיד שווים את המאמץ – יסומנו תחת הקטגוריה "השקעה".

באיזה פלאגינים את משתמשת בבלוג?
תחרות פופולריות – שמאפשרת לי לראות אילו פוסטים הם הכי פופולרים ע"פ אלגוריתם שאני קובעת. הדלישס שלי בצד מופעל ע"י סקריפט שסופק ע"י דלישס בכבודם ובעצמם, כפרה עליהם. כמו-כן, אקיזמט עוזר לי להתמודד עם תגובות ספאם, ופלאגין של גוגל אנליטיקס סופר את כולכם חוץ ממני ומאנכי.

מה זה לינקים ט.עי.מים שמופיע מתחת ללוגו?
לינקים ט.עי.מים היא רשימה של מתכונים מעניינים שאני מוצאת ברשת. סביר להניח שחלק מהם ינוסו ואם יהיו מוצלחים ימצאו את דרכם לפוסט בבלוג. את הלינקים אני מפרסמת באתר דלישס (שמאפשר לכם לשמור את המועדפים שלכם ברשת, כך תוכלו להכנס אליהם מכל מחשב ולא רק המחשב שבו שמרתם אותם). הכי נוח להתקין את הכפתורים של דלישס בדפדפן שלכם, ופשוט להשתמש בהם במקום ה – bookmarks כדי לשמור את המועדפים שלכם. הכפתורים זמינים להתקנה בשביל פיירפוקס ואינטרנט אקספלורר. תיזהרו, זה ממכר!

למה הלינקים לא נפתחים לי בחלון חדש? זה מעצבן!
אני אישית שונאת שמחליטים בשבילי דברים. בין היתר, לפתוח בשבילי כל מיני חלונות מרגיזים. אם תרצו לפתוח לכם את הלינק בחלון חדש תוכלו ללחוץ על המקש shift בזמן שאתם מקליקים. אם אתם משתמשים בפיירפוקס תוכלו ללחוץ על ctrl בזמן שאתם מקליקים כדי לפתוח את החלון בלשונית חדשה, או ללחוץ על הלינק באמצעות הגלגלת של העכבר.

יש לכם עוד שאלות? אל תהיו ביישנים.