עוף בוורדים, דבש ושקדים | בצק אליםעוף בוורדים, דבש ושקדים מהחוברת

היי! מצאתם אותי! אני העמוד הסודי של המתכון בחוברת! כאן תמצאו תמונות מאחורי הקלעים, טיפים, ושאר הפתעות. יש לכם את החוברת? סבבה. אין לכם? אז רגע, איך הגעתם לכאן בכלל?? העמוד הזה לא שווה כלום בלי המתכון המשלים מהחוברת. לחצו כאן לפרטים נוספים ולרכישת החוברת. .

שלבי ההכנה
כאן העוף מקבל את הטיפול הראשוני לפני הטיגון:

כשמפילים את העוף למחבת, הוא נופל בגוש אחד, וצריך להפריד את הרצועות:

הנה, ככה:

לא לפחד מהמשקעים השחומים בתחתית המחבת, זה בסיס הטעם של המנה הזו:

יאם יאם יאם. תכף הכל ישתחרר לתוך הרוטב:

אחרי שהבצל הפרוס מיטגן קצת, מוסיפים את התערובת שהכנו בצד, ואח"כ גם את העוף:

כאן חיכיתי קצת לפני הוספת העוף כדי להמחיש את התמוססות המשקעים לתוך הרוטב. ממש "מנקים" את התחתית של המחבת עם כף העץ והרוטב:

ככה זה נראה בסוף, לפני הזרזוף של הרוטב הסופי:

תמונה גנוזה
זו התמונה הראשונית שצילמתי עבור המרכיבים שבצד המתכון. הבעייה היא, שעד כמה שהרקע יפה ומעניין, אם אני אשים עליו טקסט הוא פשוט לא יהיה קריא. אז בסוף החלפתי אותו בקרש חיתוך.תגובות משמחות אותי מאוד, אז אל תתביישו!
2 תגובות בינתיים:

 1. היי מאיה,
  החוברת נהדרת!
  קניתי אותה לכמה חברות כמתנת פסח וכולן התלהבו מאד.

  נכנסתי לעמוד של המתכון הזה למרות שלא הכנתי אותו מטעמי צמחונות (למרות שאני שוקלת לנסות עם טופו). והסיבה שנכנסתי היא חמאת השקדים.
  גיליתי את הפלא הזה לפני כמה חודשים ומאז אני צורכת אותו בכמויות (כבר מזמן עברתי לקנות את הצנצנות של ה750). אני נוהגת לצרוך את חמאת הקסמים הזאת באחת מ4 דרכים: לבד עם כפית/מרוח על לחם/על לחם עם קצת ריבה/עם ריבה, בלי לחם.
  ניסיתי באפייה אבל הטעם לא הורגש מספיק וזה לא התעלה על ארבע הדרכים שציינתי לעיל.

  הייתי שמחה מאד לקבל ממך רעיונות לשימושים אפשריים. בבלוגים אמריקאים אני מוצאת מתכונים עם Almond butter, אבל אני לא בטוחה שזה אותו מוצר. נראה תעשייתי יותר וטחון עם הקליפה.

  וטיפ לסיום- הייתי היום בקסטל וצנצנת של 350 גר עולה 30ש"ח במקום 45!

  תודה מראש וחג שמח

  מאיה עונה: חמאת שקדים זה בדיוק almond butter. אין לי בשלוף מתכונים לתת לך, גם אני עדיין בשלבי הניסויים. סביר להניח שהיא תככב בבלוג הרבה יותר מעתה…

 2. ניסיתי את הרוטב בתור רוטב לפסטה (פשוט טיגנתי בצל סגול, הוספתי מי ורדים ודבש, הוספתי ממי הבישול של הפסטה וחמאת שקדים, ערבבתי במחבת עם ספגטי ואז פיזרתי על זה שקדים קצוצים). מי ורדים באוכל היה קצת מוזר לי (מלבי פסטה?) – אבל נראה לי שחמאת השקדים תלך ממש טוב עם סויה. חושבת על לנסות לפתח קאפקייק מלבי. יהיה ביזאר.

  מאיה עונה: רעיון מעולה.. כנראה אפשר להכין את הנודלס ברוטב בוטנים עם חמאת שקדים במקום חמאת בוטנים – זה בטח יהיה ממש מוצלח.קראתם? נהנתם? הכנתם? (חליתם? נפצעתם?)
תגובות זה הדלק שלי!